Direktor Kliničkog centra Srbije Milika Ašanin rekao je da postoji trend blagog smirivanja epidemije i da se broj hospitalizovanih smanjio, ali da u kovid bolnicama dominiraju nevakcinisani. Kada je riječ o pozivu za zapošljavanje koje je Ministarstvo zdravlje Srbije uputilo mladim ljekarima i diplomcima medicinskih fakulteta s prosječnom ocjenom osam i većom, Ašanin je rekao da program zapošljavanja najboljih diplomaca za sve mnogo znači, najviše za zdravstveni sistem Srbije.


