Svi vozovi u Francuskoj od jutros saobraćaju normalno, nakon sabotaže na željezničkoj mreži koja se dogodila u petak, nekoliko sati prije ceremonije otvaranja Olimpijskih igara u Parizu, izjavio je francuski ministar saobraćaja Patris Vergrijt.
On je rekao da je "od 800.000 putnika koji su bili potencijalno pogođeni tokom vikenda 700.000 moglo da završi svoje putovanje",.
U Francuskoj su juče završene popravke željezničkih pruga koje su oštećene u požarima podmetnutim u petak, saopštio je francuski nacionalni željeznički operater SNCF.
Stotine hiljada ljudi je bilo blokirano nakon što je obustavljen železnički saobraćaj zbog požara na prugama nekoliko sati prije ceremonije otvaranja letnjih Olimpijskih igara u Parizu.


