Zvornik / 12.12.2025

Servisne informacije regije Birač za 12.12.2025.godine

Slika
Jesen

Na području koje pokriva PU Zvornik, evidentirano je jedno krivično djelo u Zvorniku.Zabilježena su tri slučaja narušavanja javnog reda i mira, u Bratuncu, Srebrenici i Šekovićima.U protekla 24 časa dogodila se jedna saobraćajna nezgoda u Zvorniku, u kojoj je pričinjena materijalna šteta.

U porodilištu JZU „Bolnica Zvornik“ nije bilo novorođenih beba.

Pripadnici Službe profesionalne vatrogasno-spasilačke jedinice iz Zvornika imali su mirnu noć,bez intervencija.

Biometeorološka prognoza danas je nepovoljna za astmatičare.Od meteoropatskih reakcija moguća je nervoza i bolovi u kostima.

Saobraćaj se na putevima u regiji Birča odvija po  suvim i mjestimično vlažnim kolovozima.  Mjestimično umjerene magle koja smanjuje vidljivost do 180 metara ima na većini putnih pravaca u regiji Birča. 

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH danas će biti oblačno, maglovito i hladnije, ponegdje sa kraćim sunčanim intervalima, dok će u Hercegovini biti sunčanije i najtoplije, sa temperaturom do 14 stepeni Celzijusovih. Duvaće slab vjetar, uglavnom sjevernih smjerova, u Hercegovini slaba do umjerena, na udare u drugom dijelu dana pojačana bura, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.Minimalna temperatura vazduha biće od minus dva do pet, a maksimalna od dva do 14 stepeni Celzijusovih.