Aktuelno / 24.02.2017


Zvornik: Trijumf vrijedan titule , košarkaši Principa savladali Budućnost 90 :83

Slika
title

Košarkaši Principa ostvarili su najznačajniju pobjedu u ovoj sezoni savladavši na svom parketu direktnog konkurenta za prvo mjesto na tabeli ekipu Budućnosti iz Bijeljine sa 90 : 83 (25:24 ,27:17,16:17,22:25) . U utakmici punoj naboja i dinamike u kojoj se većinom susreta igralo koš za koš , Zvorničani su pokazali da su trenutno kvalitetnija ekipa od Budućnosti. Više stotina gledalaca u RSC , moglo je da uživa u sjajnim i atraktivnim potezima obje ekipe i na kraju jednoj neizvjesnoj završnici .

Obje ekipe su odlično otvorile meč . U prvoj četvrini došlo je do prave šuterske razmjene u kojoj su obje ekipe bile precizne u šutu za tri poena što je rezultiralo velikim brojem poena u prvoj četvrtini . Nakon početnih 4:0 za košarkaše Budućnosti , Zvorničani vrlo brzo prave mini seriju od 6:0 i preokreću rezultat u svoju korist .Do sredine prve četvrtine viđena je rezultatska klackalica , da bi u nastavku Srđan Kovačević sa trojkom i odličnim prodorima odlijepio Princip na plus 3 ( 17:14) i donio vođstvo koje zvornički košarkaši nisu ispuštali do kraja susreta. Na kraći odmor otišlo se sa prednošću od 25:24.

princip- buducnost

Nakon ravnopravne prve četvrtine u naredne dvije uslijedila je dominacija Principa. U drugu četvrtinu Zvorničani ulaze znatno agresivnije. Pojačala se igra u odbrani i prednost Principa rasla je iz minuta u minut da bi u jednom momentu iznosila i 14 poena razlike. Prava enigma za gostujuće košarkaše u drugoj četvrtini kao I tokom cijelog meča bio je Goran Kovačević- Efi koji je bio nezaustavljiv I suvereno vladao pod oba obruča . Na poluvreme se otišlo sa prednošću 52:41.

U trećoj četvrtini košarkaši Principa odličnim prodorima Ognjena Matića , Velje Tijanića I Gorana Kovačevića održavali su stečenu prednost I nisu dozvoljavali igračima Budućnosti do dođu na jednocifrenu razliku . Treću četvrtinu Zvorničani završavaju u svoju korist sa 68:58.

U poslednjoj četvrtini kada se očekivalo da će košarkaši Principa rutinski privesti utakmicu kraju i donijeti tako željenu pobjedu , dolazi do prave drame. Zbog nešto opuštenije igre Zvorničana u odbrani , košarkaši Budućnosti sa dvije trojke smanjuju razliku na četiri poena. Tada je proradio kapiten Principa Slavko Savanović koji sa dvije trojke vraća prednost na deset poena . Međutim to nije omelo košarkaše Budućnosti koji su nastavili su da pružaju odličnu partiju u odlučujućoj četvrinu. Prosto nezaustavljiv u ekipi Budućnosti bio je Luka Jovanović koji je sa svojim preciznim šutevima, prodorima i asistencijama održavao u životu ekipu Budućnosti kroz cijeli meč i za koga Zvorničani tokom cijelog susreta nisu imali riješenja. Zahvaljujući njemu četiri minute prije kraja meča , Budućnost prilazi na dva poena razlike i time najavili možda neizvjesnu završnicu. U narednom napadu uzvraća im Ognjen Matić koji snažnim prodorom pod koš povećava prednost na plus 4 (82 :78 ). Nakon toga uslijedio je i prelomni moment na utakmici .Na scenu stupa Goran Kovačević koji trojkom povećava prednost Principa na plus 7 , da bi nakon promašenog šuta gostiju za tri poena, brzom kontrom postigao još dva poena I povećao prednost Principa na plus 9 , čime je ugasio svaku nadu igračima Budućnosti da dođu do preokreta I obezbijedio ipak mirnu završnicu .Na kraju su Zvorničani održavali stečenu prednost i iskusno priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili protiv Budućnost sa 90:83.

Najistaknutiji u ekipi Principa bili su Goran Kovačević –Efi sa 27p i Srđan Kovačević sa 18p . Odličnu partiju naročito u drugom poluvremenu pružio je Veljo Tijanić sa 13 poena. Najbolji u gostujućoj ekipi I najefikasniji na terenu bio je Luka Jovanović sa 38 postignutih poena.
Ovom pobjedom protiv direktnog konkurenta , košarkaši Principa učvrstili su se na prvoj poziciji na tabeli sa skorom 8-1 i time širom otvorili vrata za plej –of i ulazak u Prvu ligu RS. U narednom 10.kolu košarkaši Principa su slobodni .