Košarka / 14.11.2017


Zvornik : U neizvjesnoj utakmici OKK "Drina Princip" poražena od SKK " Student Igokee"

Slika
title

Utakmica između OKK Dina princip i SKK Student Igokea koja je sinoc održana u Zvorniku opravdala je epitet derbi kola Prve lige RS . U okviru 5. kola  OKK Drina  Princip  izgubila je na svom terenu od  SKK Student Igokea  rezultatom 89 : 81 .

Zvorničani su doživjeli jos jedan poraz  na svom terenu  ali nisu razocarali brojnu publiku u Rekreativno sportskom centru .

Oko 450 gledalaca pratilo je jednu neizvjesnu košarkasku predstavu prepunu atraktivnih poteza .

Zvorničani su loše otvorili utakmicu i dozvolili protivniku da vrlo brzo  ostvari visoku prednost od 18: o4 da bi se prva četvrtina zavrsila sa ipak podnošljivih 24: 18 u  korist gostiju . U drugoj četvrtini nastavljena je dominacija  gostiju , dok Zvorničani nikako su mogli da  pronađu svoju igru. U jednom momentu prednost je  iznosila  18 poena ,  da  bi se na  odmor otislo sa ogromnih i skoro nedostižnih 52: 36 za Banjalučane

Malo je ko vjerovao u dvorani u moguci preokret na utakmici ,osim samih košarkaša. U drugom poluvremenu kao da  je na teren izašla sasvim druga ekipa. Snažnom i agresivnom odbranom i znatno efikasnijom igrom u napadu zahvaljujuci raspoloženom  Kolakoviću  i Gavriću , asistencijama Rajkovića i Vlačića ,  Zvorničani su iz minuta u minut smanjivali prednost gostiju ,  nošeni na krilima publike koja je osjetila mogući preokret . Do kraja trece četvrtine Okk Drina  Princip prepolovila je prednost gostiju na  8 poena.

Poslednja četvrtina donosi furiozan pocetak Zvorničana. Vrlo brzo sustižu goste i dolaze na dva poena  zaostatka. Pet minuta prije kraja  meča, trojkom Gavrica Zvorničani dolaze  do prednosti 76 74 uz erupciju odusevljenja na tribinama . U narednom napadu  Gavrić presjeca loptu i nakon  atraktivnog  zakucavanjem  ekplodirala je zvornicka dvorana za 78 :74.  Banjalučani se ubrzo oporavljaju od šoka , koji nisu iskoristili Zvorničani da uvećaju prednost  i dolaze do izjednačenja koje se održalo dvije minute pred kraj utakmice .  Zvornički košarkaši u narednim napadima nisu  iskoristili otvorene šuteve za tri poena, što  trojkama kažnjava gostujuca  ekipa  i na 50 sekundi pred kraj utakmice dolaze do sest poena prednosti . U nastavku Zvorničani nisu uspjeli  sustići zaostatak i utakmica se završava u korist gostujuce ekipe koja je zasluženo slavila sa 89 :81 .

Ovom utakmicom Zvornicki kosarkasi pokazali su karakteri  da i nakon  - 16 uzdignu se  i naprave preokret protiv izuzetno kvalitetnog protivnika

Utakmica je bila prava poslastica za sve ljubitelje košarke  , i ostaje žal za propustenim prilikama na meču. Već narednu šansu za ispravak Zvorničani će  imati u Prijedoru gdje ce u nedelju u okviru 6 kola igrati protiv istoimene ekipe.