Sinoć je glavnu gradsku ulicu u Zvorniku krasila mladost,lepota i pamet maturanata iz dve zvorničke srednje škole. Svi zajedno laganim korakom prošetali su glavnom gradskom ulicom i na tradicionalan način, defileom, oprostili se od najlepših i najbezbrižnijih srednjoškolskih dana.
Svečana šetnja završena je na platou ispred Kasine, gde im se obratio gradonačelnik Zvornika Zoran Stevanović, čestitajući im završetak srednje škole, uz želju da sve puteve koje budu birali, budu oni pravi i najbolji. On je istakao da je ovo 16 generacija koju na ovaj način pozdravlja i da je sa mnogim učenicima koji su ovde završili školu u kontaktu. Gradonačelnik Zvornika je ispred Gradske uprave odakle je i krenuo defile zvorničkim maturantima uručio prigodne poklone.
Na platou su im se obratili i direktori SŠC-a „Petar Kočić“ Biljana Pisić i Tehničkog školskog centra Goran Grujić.
"Naš grad je večeras najlepši, ispunjen stotinama mladih ljudi koji polako, čvrstim koracima koračaju u budućnost. Pripadate hrabroj generaciji koja je lišena mnogih izlazaka, proslava i maturske ekskurzije," rekla je obraćajući se prisutnim maturantima, direktorica SŠC „Petar Kočić“ Biljana Pisić.
Direktor TŠC Goran Grujić je rekao da je danas veliki dan i za maturante i roditelje, da su u kriznim vremenima pokazali ozbiljnosti i odgovornost i da su generacija na koje društvo može računati.
Pisićeva i Grujić su vukovcima uručili Vukove diplome, a za učenike generacije četvrtog i trećeg stepena i poklone. Nagrade za đake generacije SŠC „Petar Kočić“ dobile su Anđela Mitrović i Aldina Mujikić, a đaci generacije u Tehničko školskom centru u Karakaju su Ana Erak i Risto Zekić.
Ovu školsku godinu u SŠC „Petar Kočić“ završio je 181 učenik, a školu u TŠC Karakaj 170 učenika.
U videu koji slijedi pogledajte šta smo zabilježili našom kamerom:
B.I.


