U Udruženju „Leptir“ Srebrenica održan je još jedan podsticajan susret u okviru Kursa šivenja, koji se sprovodi kroz projekat „Zaštita dostojanstva i pravo na život bez nasilja“.
Vrijedne učesnice , djevojke s invaliditetom i majke djece s invaliditetom, nastavljaju s usvajanjem praktičnih vještina. Radionica je bila posvećena punjenju jastuka, što je dalo konačni oblik njihovim prvim projektima, i početku izrade novih komada – nadstolnjaka. Ovaj kurs je za sve učesnice i djevojke i majke više je od obuke. To je vitalna platforma za međusobnu podršku, izlazak iz izolacije i stvaranje opipljivih dokaza njihove kreativnosti i snage-navode iz Udruženja”Leptir” iz Srebrenice.


