Epidemiolog Darija Kisić Tepavčević apelovala je, nakon sjednice Kriznog štaba Srbije, na građane da se vakcinišu. Rekla je da se istraživanja o trećoj dozi vakcine rade, da nema konzistetnih zaključaka osim činjenice da je potrebno vrijeme praćenja. Krizni štab Srbije je preporučio da u prvoj grupi treću doze vakcine dobiju osobe koje imaju imunodificijentna stanja, osobe sa smanjenom dužinom imunog odgovora poslije vakcinacije, kao i osobe koje su imale transplantaciju organa i koje su na hemodijalizi. Obuhvat imunizacije u 52 jedinice lokalne samouprave je preko 50 odsto.


