Tročlana ekipa učenika trećeg razreda Tehničko školskog centra Zvornik osvojila je diplomu sa bronzanom plaketom na Međunarodnoj izložbi ideja, inovacija i stvaralaštva “ INOS MLADIH 2022” koja je održana u Banja Luci.

Prestižno priznanje školi su donijeli učenici trećeg razreda, smjer autoelektričar Tomislav Ristić, Ognjen Miličić i Danijel Dunić, koji su pod mentorstvom prof. Milomira Borića predstavili projekat “Aparat za dezinfekciju ruku” .
Kako saznajemo od direktora ove srednjoškolske ustanove Gorana Grujića, realizacija ovog projekta je počela u jeku pandemije virusa korona . Nastavnik i učenici su tada došli na ideju da naprave automatski aparat za dezinfekciju ruku, i na ovom projektu su radili oko godinu dana, pojašnjava Grujić .

Ovo nije prva nagrada učenika Tehničko školskog centra. Podsjećamo da je prije ovoga zapažen uspjeh postigao projekat “Model pametne kuće kao novo nastavno sredstvo” učenika trećeg i četvrtog razreda elektroenergetike Predraga Radovanovića, Nenada Josipovića i Marka Mihajlovića pod mentorstvom prof. Bože Ilića.
Direktor Tehničko školskog centra Goran Grujić ističe, da se učenici i profesori trude da svake godine, barem sa jednim projektom, učestvuju na različitim takmičenjima za inovacije.
D.J


