Svet / 23.12.2023

Vrhovni sud SAD odbacio zahtjev tužioca da odluči o Trampovom imunitetu

Slika
title

  Vrhovni sud SAD je odbio da odmah odluči o tvrdnji bivšeg predsjednika te zemlje Donalda Trampa da ne može biti krivično gonjen zbog pokušaja da poništi svoj izborni poraz 2020. godine, dozvoljavajući nižem sudu da nastavi razmatranje o ovom pitanju.

  Sudije Vrhovnog suda, odlukom da odbiju zahtjev specijalnog tužioca DŽeka Smita i vraćanjem odluke na niži apelacioni sud, nisu ubrzale konačnu odluku o Trampovom imunitetu prije njegovog suđenja, zakazanom za mart.

  Tužilac DŽek Smit prethodno je pozvao sudije Vrhovnohg suda SAD da razmotre i donesu "konačnu" odluku o odbrani Donalda Trampa po "predsjedničkom imunitetu", manje od 24 nakon što su Trampovi advokati zatražili da sud odbije ubrzano razmatranje njegove odbrane.