Multimedija / 15.09.2020

Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave obilježen u Zvorniku

Slika
title

Grad Zvornik  danas je časom  na otvorenom obilježio Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.  Prigodan program  pripremili su učenici Osnovne muzičke škole „Vojin Komadina“ , dok je o značaju ovog dana govorio profesor Srednjoškolskog centra „Petar Kočić"  Stanislav Tomić. Andjela Kulic

Tomić je podsjetio da su rukovodstva Srpske i Srbije dogovorila krajem avgusta obilježavanje zajedničkog praznika Srpske i Srbije - 15. septembra, dana kada je probijen Solunski front. „Ovo je  istorijski trenutak za Republiku Srpsku i za Zvornik, jer se po prvi put obilježava na ovaj način. Mišljenja sam  da se obilježavanje ovog značajanog datuma  ne treba da svede samo na jedan dan, nego da to bude trajni osjećaj, trajna svetkovina i da se nesjećamo samo Solunskog fronta u istoriji , već da  cijele godine treba da postoji jedinstvo, sloga  i sloboda, kao i osjećanje nacionalnog ponosa i da to bude naš  trajni osjećaj, “ naglasio je Tomić . Stanislav Tomic

„Mi svaki dan trebamo da slavimo proboj nekog  „solunskog fronta “  da li pojedinačno ili kolektivno u privredi, ekonomiji, kulturi kako bi svako od nas, bio pobjednik koji se oslobodio nekih briga i nevolja . Na taj način bićemo dostojni nasljednici svojih predaka",  istakao je Tomić. Dragana Milosevic

Šef kabineta gradonačelnika Zvornika Dragana Milošević rekla je da je grad na dostojanstven način obilježio Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave. Ona je  dodala  da je danas istaknuta nacionalna zastava Srpske te da je to urađeno na svim javnim ustanovama u ovoj lokalnoj zajednici. „Obilježavanje ovog datuma je veoma važno jer smo mi jedan narod. U vrijeme Prvog svjetskog rata narod koji je živio sa lijeve obale Drine je bio u drugoj državi, ali je prešao u Srbiju i borio se sa svojom braćom do oslobođenja" ,istakla je Miloševićeva.