Sindikat „Željeznica Republike Srpske” uputio je zvaničan dopis Ministarstvu saobraćaja i veza Republike Srpske sa zahtevom za sastanak sa resornim ministrom Zoranom Stevanovićem.
Ministar Stevanović je uz prihvatanje sastanka najavio da će biti održan naredne sedmice i da će sastanaku prisustvovati zajedno uprava preduzeća i sindikat.
Kad je u pitanju isplati plata radnicima, ministar Stevanović je poručio da ako radnici „Željeznica RS” ne dobiju platu, on više neću biti ministar i da nije želieo da se ranije oglasi dok ne prođe rebalans budžeta, kojim su obezbeđena sredstva u iznosu od 35 miliona KM.


