Novosti / 24.06.2026

Plate zaposlenim u „Željeznicama Republike Srpske”

Slika
title

Sindikat „Željeznica Republike Srpske” uputio  je zvaničan dopis Ministarstvu saobraćaja i veza Republike Srpske sa zahtevom za sastanak sa resornim ministrom Zoranom Stevanovićem.

Ministar Stevanović je uz prihvatanje sastanka najavio da će biti održan naredne sedmice i da će sastanaku prisustvovati zajedno uprava preduzeća i sindikat.

Kad je u pitanju isplati plata radnicima, ministar Stevanović je poručio  da ako radnici „Željeznica RS” ne dobiju platu, on više neću biti ministar i da nije želieo da se ranije oglasi dok ne prođe rebalans budžeta, kojim su obezbeđena sredstva u iznosu od 35 miliona KM.